Aktywna RUDA i RUDA na Zdrowie!

Z MOSIRem atrakcje przez całe wakacje! Bogaty program zajęć, aktywności, badań i konsultacji medycznych na kąpielisku RUDA.

Bogaty program zajęć, aktywności, badań i konsultacji medycznych na kąpielisku RUDA przygotowany we współpracy z klubami sportowymi, szkołami, biblioteką, szkołami tańca, Centrum Rekreacji i Rehabiltacji Bushido, salonami optycznymi, salonami akustyki słuchu, Państwową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną oraz PCK.

Zapraszamy na zajęcia i ciekawe spotkania z osobami, które chcą z Wami w aktywny i ciekawy sposób spędzić czas na kąpielksu RUDA. A także do skorzystania z bezpłatnych badań oraz porad specjalistów.

Bardzo nas cieszy fakt, że tak wiele podmiotów przyjęło nasze zaproszenie. Nasz program na "Aktywnej RUDZIE" i "RUDZIE na Zdrowie!" będzie stale aktualizowany, dlatego zachęcamy do stałego śledzenia naszego wydarzenia w okresie wakacyjnym.

Już teraz zapraszamy na:
1. CZYTAJ Z RUDĄ - Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku
termin: lipiec sierpień, wszystkie czwartki, godz. 11:00 - 13:00
- bibliotekarze będą rozdawać książki, które będzie można zatrzymać lub po przeczytaniu wymienić na nowe

2. Studio Energia Klub Fitness Rybnik - program zajęć pod hasłem: “ SUMMER FIT Z ENERGIĄ”
termin: soboty od 24.06 do 26.08, godz. 15:00 - 16:00
miejsce: scena na kąpielisku RUDA
- bezpłatne zajęcia taneczne dla dzieci, fitness, gimnastyka, zumba, joga, porady dietetyczne i trenerskie

3. ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - USŁUGOWYCH - projekt: “Żyj aktywnie z Zeusem”
termin: 15-16.07, godz. 11:00 - 17:00
** akcja realizowana wspólnie ze Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Rybniku
cel: promocja aktywnego trybu życia i spędzania wakacji, zdrowych nawyków żywienia, problem braku dostępu do świeżej wody na świecie, promowanie “Bezpiecznych wakacji”, pomiar ciśnienia, poziom “zaczadzenia” organizmu” (poziom CO2 we krwi), alkogogle i narkogogle.

4. Audiofon - bezpłatne badania słuchu oraz konsultacje
termin: sobota 08.07, godz. 10:00 - 14:00
szczegóły: szybkie i bezbolesne badania słuchu - otoskopia ucha oraz badanie na przewodnictwo powietrzne i kostne; konsultacje audioprotetyczne dotyczące wyniku badania oraz samej ochrony słuchu; dobór środków do usuwania woskowiny z ucha, wkładek przeciwhałasowych, urządzeń wspomagających słyszenie, jak i samych aparatów słuchowych oraz ich pielęgnacja.
Do badania mogą przystąpić osoby, które ukończyły 18 lat, bądź dzieci powyżej 15 roku życia, które przyjdą z dorosłym opiekunem.
Badania odbędą się w budynku lodowiska - po otrzymaniu specjalnej pieczątki będzie można w celu skorzystania z badania opuścić kapielisko, a po badaniu bezproblemowo wrócic do plażowania (wyjście bramką pomiędzy szatniami i punktem gastronomicznym).


!!! USTALAMY kolejne terminy.
Na "Aktywną RUDĄ" przygotowują się jeszcze: Centrum Rekreacji i Rehabilitacji "Bushido", klub sportowy Fit&More, Movytza, Centrum Sztuki i Rekreacji, Studio Tańca VIVERO, klub judo
W ramach "Ruda na Zdrowie!" przed Wami: możliwość oddania krwi w krwiobusie, badania słuchu, badania wzroku, badania postawy, badania składu ciała, Dzień Dawcy Szpiku, badanie piersi oraz możliwość skonsultowania się ze specjalistami rynku zdrowia.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą zachęcamy do kontaktu z Działem Organizacji i Promocji Imprez MOSiR Rybnik (Aktywna RUDA):
- mail: mosir.imprezy@miastorybnik>.pl
-
Agnieszka Klimasara tel. 509-382-454 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.m

oraz Działem Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej (RUDA na Zdrowie!)
- mail: mosir.rehabilitacja@miasto>rybnik.pl
- Magdalena Łata-Kunert tel. 32 422 82 01